HAKKIMIZDA BİLGİLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Etkinliğinize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında sorularınız mı var?

Etkinliğiniz için iyi bir planlama şarttır. Kurulacak ekipmanların açık veya kapalı alanda kullanılacak olması önemlidir. Etkinliğin yapılacağı yerde enerji kesintisine maruz kalmamak için aktif bakımları yapılmış bir jeneratör olması ve gücünün kullanılacak ekipmanları destekleyebilmesi çok önemlidir.

Ayrıca, etkinlikte çalınması gereken müzik formatı önceden belirlenmelidir. Bu, gecenizin daha rahat geçmesini sağlar.

Peki doğru playlisti nasıl yaparız?

Ne kadar çok düğün organizasyonuna katılsanızda çalınan müzikleri not alsanızda mekana ve kişilere göre bu değişiklik gösterir.

Burda dikkat edilmesi gereken tecrübeli bir dj ile çalışmak en önemli kuraldır.Dj gecede neyi nerde ne zaman çalaçağını iyi biliyor ise geceniz sorunsuz olur.

Dj seçimimiz nasıl olmalıdır?

İyi bir piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Seçeceğiniz DJ özellikleri etkinliğinizle uyumlu olmalıdır.

Örneğin, bir kulüpte çalan bir DJ, düğün ortamında başarılı olmayabilir. Çünkü konsept farklıdır ve DJ, daha önce düğün ve etkinliklerde çalmış ve işinde tecrübeli olmalıdır. Ayrıca, arşivi sınırsız olmalı ve istenilen parçaya anında ulaşabilmelidir. Çalacağı şarkıları bilmek de en önemli kuraldır.

Eğer daha önceden hazırladığınız bir playlist varsa, DJ bunu etkinliğinizde nasıl, neyi ve nerede çalacağını çok iyi tasarlamalıdır.

Müzik akışı nasıl olmalı?

Etkinliğiniz için sinyal müziklerinizi belirledikten sonra, tahmini bir program yapmanız ve 5-10 dakikalık zaman rotaları belirlemeniz önemlidir. Ancak, gecenizin ilerleyişi ile alakalı olarak saatler ve programınız birebir uymayabilir. Bu durumda, endişelenmek yerine gecenizin keyfini çıkarmalısınız.

Etkinlik öncesi, tüm görevli kişilerle bir toplantı yaparak iletişimi kurmaya çalışın. Fotografcı, şef, DJ, organizasyoncu gibi kişilerle iletişim halinde olmanız etkinliğinizin daha başarılı geçmesine yardımcı olacaktır. Eğer bu işleri yapacak zamanınız yoksa, ilgili konularda tecrübesi olan bir yakınınızdan yardım alabilir veya bir organizasyon firmasına başvurabilirsiniz.

 

Canlı müzik mi? Dj mi? kararsızız.

Büyüklerimizin genelde ısrarla canlı müzik istemesi durumunda, onları kırmak istemeyiz. Ancak, şu planlamayı yapabilirsiniz: DJ müzik yaparken, sahnede bir tarafında percussions çalan diğer tarafında saksofon çalan ekip arkadaşlarınızı temin edebilirsiniz. Bu sayede istenilen müziği gerçekleştirmiş olurken, aynı zamanda büyüklerinizi de memnun etmiş olursunuz.

BİZE BİR E-POSTA GÖNDERİN,SİZE KISA SÜREDE YANIT VERİLİM

BİZE E-POSTA GÖNDERİN