ETKİNLİKLERİNİZLE İLGİLİ BAZI BİLGİLER

Ne kadar önce iletişime geçmeliyiz?

6 haftadan fazla

İyi bir planlama zaman alır.

Tristique parturient nulla ullamcorper at ullamcorper non orci iaculis neque augue.

Performans öncesi hazırlığınız kaç saat sürüyor?

3 saat

Organizasyonun şekline göre değişiklik gösterebiliyor,mesafe söz konusu ise 1 gün öncesi bile hazırlık için konumda çalışmalar başlar.

Hizmet verdiğiniz organizasyon türleri?

Açılışlar, Baby shower, Bayi toplantısı, Davet ve resepsiyon, Doğum günü, Kurumsal etkinlikler, Mezuniyet törenleri, Nişan, Parti, Piknik, Sünnet düğünü

Performans Süresi ne kadar?

4 saatten fazla

Kaç yıldır düğün müziği alanında hizmet veriyorsunuz?

25 yıldır düğün alanında aralıksız hizmet veriyoruz.

1986 yılından beri müzik söktöründe çeşitli etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Dj imizle sözleşme yapmalımıyız?

Etkinliğinizi  garantilemek  adına kesinlikle  sözleşme yapmalısınız.

O gün stresli olacağınızdan  saat kaçta orada olacağı ve kendisinin katılacağının sözünü kağıt üzerinde almalısınız.

İyi bir araştırma nasıl olur?

Çalışağınız mekan olsun ekip arkadaşlarınız olsun hepsini geçmişinde yaptıkları yorum video ve benzeri doneleri izlemelisiniz geççmişte yapılan işler size kişi ve mekanlar hakkında seçiminiz için ışık tutacaktır.

Aklıma hiç bir şarkı gelmiyor ne yapmalıyım?

Etkinliğinizi  garantilemek  adına kesinlikle  sözleşme yapmalısınız.

O gün stresli olacağınızdan  saat kaçta orada olacağı ve kendisinin katılacağının sözünü kağıt üzerinde almalısınız.

Canlı müzik mi? Dj mi? kararsızız.

Genelde büyüklerimiz ısrarla canlı müzik olmasını isterler.Onlarıda kırmak istemezsiniz o zaman yapmanız gerek planlama şu şekilde olabilir.

Dj müzik yaparken sahnede bir tarfında percuisyon çalan diğer tarafında saksofon çalan ekip arkadaşlarımızı temin edebilirsiniz,bu sayede hem istenilen müziğinizi gerçekleştirmiş olur hemde büyüklerinizi kırmamış olursunuz.

ETKİNLİĞİN MÜZİK LİSTESİNİ HAZIRLAMAK

Etkinlik yapılacak mekan yada yerde ilk olarak neye dikkat etmeliyiz?

Bu soru bizim için en önemli tercihlerimizdendir.

Burada dikkat edilmesi gereken olmassa olmaz olan enerji sorunu mekanın jenaratörünün bulunması,varsada bakımlarının düzenli yapılıyor olması,sorunsuz etkin çalışıyor olması,tabikkide kullanıcağımız ekipmanlarımızın gücünü karşılıyor olması,içinde mazot tankının full olması en önemli tercihlerimizdendir.sizde bilirsiniz ki enerji olmazsa gece olmaz!…

Gecemize uygun müzik listesi nasıl hazırlanır?

Gecenize uygun müzik listesi hazırlamak gerçekten çok zor bir iştir,şayet gelen konuklarınızı çok iyi tanısanız bile listeniz iş yapmaya bilir.

Peki doğru playlisti nasıl yaparız?

Ne kadar çok düğün organizasyonuna katılsanızda çalınan müzikleri not alsanızda mekana ve kişilere göre bu değişiklik gösterir.

Burda dikkat edilmesi gereken tecrübeli bir dj ile çalışmak en önemli kuraldır.Dj gecede neyi nerde ne zaman çalaçağını iyi biliyor ise geceniz sorunsuz olur.

Dictum a elit ridiculus odio montes.

Dj seçimimiz nasıl olmalıdır?

İyi bir piyasa araştırması yapmalısınız,seçeceğiniz dj özellikleri etkinliğinizle uyumlu olmalıdır.

Kulüpte çalan bir dj düğün ortamında başarılı olmayabilir,konsept farklıdır dj daha önce düğün ve etkinliklerde çalmış işinde tecrübeli olmalıdır.Arşivi sınırsız ve o anda istenilen parçaya anında ulaşıyor olması çalaçağı şşarkıları biliyor olması en önemli kuraldır.Sizin daha önceden hazırladığınız bir playlist varsa bunu etkinliğinizde nasıl neyi nerde çalaçağını çok iyi tasarlamalıdır.

Etkinliğinize uygun olduğunu düşündüğünüz dj'imizi nasıl test ederiz?

Dj inizi etkinliğinizden önce başka bir etkinlikte deneyebilirsiniz,ekipmanları ve tecrübesi ile ilgili araştırmanızı çok iyi yapmalısınız.

Seçiminizi yaptıktan sonra dj inize güvenmelisiniz,hayatınızda birkez gerçekleşen tekrarı olmayan bu özel  gecenizin güzel gecmesi onun elinde,

Başka nelere dikkat etmeliyiz?

Gecenizin güzel ve kusursuz gecmesi için,tüm önlemleri önceden almalısınız,bunun için mekanın ses ve ışık sistemini kullanacaksanız öncesinde yapacakları etkinliklerine katılarak gözlemlemelisiniz,kişi sayınızla kıyaslamalınız,ışıkların görselliği foto ve videolarınızda daha etkili olacağı için seçimizi ona göre yapmalısınız.

Müzik akışı nasıl olmalı?

Giriş, Nikah seronomisi, İlk dans,pasta girişi,buket atmak gibi sinyal müziklerinizi belirledikkten sonra,tahmini bir proğram yapılmalı 5-10 dk gibi zaman rotar yapabilir gecenizin ilerleyişi ile alakalıdır,bazen saatler ve proğramınız birebir uymayabilir,bunu dert etmeyin gecenizin keyfini çıkarın etkinlik öncesi gecenizdeki tüm görevli kişilerle fotografcı,şef,dj,organizasyoncu vb.kişilerle bir toplantı yaparak kişiler arasındaki iletişimi kurmaya çalışın.

Bunları yapamıyorsanız ilgilenecek bir yakınınıza yada iş tecrübesi olan bir firmaya devrediniz.

Organizasyon öncesi Fizibilite Yapılmalımıdır?

Gecenizin güzel ve kusursuz gecmesi için,tüm önlemleri önceden almalısınız,bunun için mekanın ses ve ışık sistemini kullanacaksanız öncesinde yapacakları etkinliklerine katılarak gözlemlemelisiniz,kişi sayınızla kıyaslamalınız,ışıkların görselliği foto ve videolarınızda daha etkili olacağı için seçimizi ona göre yapmalısınız.

Gecenin Organizasyonu nasıl ilerler?

Sizler o gün yoğun ve stresli olacağınız için önceden yaptığınız proğramla daha sorunsuz bir gece yaşayabilirisiniz.Takım arkadaşlarınıza güvenin,çünkü profosyonel kişileri bu işi sürekli yaptıkları için nerde neyi yapacaklarını iyi bilirler.Show gösterileri pasta çıkışı sizin gala gecenize çıkışınız gibi planlamaları kusursuz yönetirler.